Opieka nad stroną internetową

Już dziś wybierz pakiet, który odpowiada Twoim potrzebom i nie martw się o swoją stronę!

Basic

25000
Miesięcznie

Aktualizacja systemu CMS
Aktualizacja wtyczek
Monitorowanie certyfikatu SSL
Skanowanie serwisu przez Guardiana
Reakcja na zgłoszenie 48h
1h dodatkowych prac prac Webmasterskich

Business

35000
Miesięcznie

Aktualizacja systemu CMS
Aktualizacja wtyczek
Monitorowanie certyfikatu SSL
Skanowanie serwisu przez Guardiana
Reakcja na zgłoszenie 36h
Weryfikacja Broken Links
Skanowanie strony w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania
Weryfikacja bezpieczeństwa strony
2h dodatkowych prac Webmasterskich

Business Pro

50000
Miesięcznie

Aktualizacja systemu CMS
Aktualizacja wtyczek
Monitorowanie certyfikatu SSL
Skanowanie serwisu przez Guardiana
Reakcja na zgłoszenie 24h
Weryfikacja Broken Links
Skanowanie strony w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania
Weryfikacja bezpieczeństwa strony
Instalacja Heatmap
Rejestrowanie sesji użytkowników
Wsparcie w kwestii rozwoju strony
3h dodatkowych prac prac Webmasterskich

Etapy naszej przyszłej współpracy!

ETAP 1: Wybór pakietu administracji strony

Jest to pierwszy etap i z całą pewnością jeden z ważniejszych podczas całej naszej współpracy. W ofercie posiadamy 3 pakiety, z których najczęściej wybierany jest „Business”, jeżeli jednak szukasz czegoś innego to pozostałe dwa pakiety, z pewnością sprostają Twoim oczekiwaniom.

ETAP 2: Podpisanie umowy na opiekę nad stroną

W następnym kroku przechodzimy do tzw. „Formalności”. Dzięki temu masz pewność, że założenia umowy będą realizowane zgodnie z jej zapisami.

ETAP 3: Nasza kuratela nad Twoim serwisem

Podczas całego okresu trwania umowy wykonywana są przez nas pracę, które mają na celu zapewnienie ciągłości działania serwisu. W każdym pakiecie posiadasz również określoną liczbę godzin jakie możemy przeznaczyć na dodatkowe prace webmasterskie.

Co może się stać, gdy witryna pozostawiona jest bez opieki?

Odpowiedź tylko na to pytanie mogłaby zająć cały oddzielny artykuł, jednak w tekście poniżej skupimy się na najczęstszych zagrożeniach z tego wynikających. W pierwszej kolejności musisz pamiętać, że nawet idealnie zoptymalizowana strona po jakimś czasie może wymagać przeprowadzenia na niej prac webmasterkach. Dlaczego? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź poniżej.

Zagrożenie bezpieczeństwa strony w sieci

Każdy zasób udostępniony przy pomocy sieci zagrożony jest na zainfekowanie, czy nawet przejęcie przez złośliwe oprogramowanie. Często o tym zapominamy, bo myślimy, że przecież potencjalny haker nie ma żadnej korzyści w tym, by zaatakować naszą stronę i narazić jej bezpieczeństwo w sieci. Jest to błędne myślenie, powodów, dla których ktoś może chcieć zainfekować Twój serwis, jest naprawdę wiele. Wspomniana osoba może chcieć przejąć dane, jakie przechowujemy w witrynie. Mogą to być w najgorszym wypadku nawet dane płatnicze nasze lub naszych klientów. Smakowitym kąskiem jest też lista adresów mailowych, którą można potem sprzedać w sieci.

„Okej, ale jeżeli nie przechowuję żadnych wrażliwych danych, to mam się czego bać?” Niestety tak, kradzież danych to tylko jeden z powodów. Innym równie częstym może być (jak by to nie zabrzmiało) zabawa hakera, który „chce się sprawdzić”. Niestety to Twoja strona może być jego placem zabaw.

Jeżeli nawet żaden haker nie zainteresuje się Twoim serwisem, to nadal możemy być w niebezpieczeństwie. W sieci krąży ogromna ilość botów, które przy pomocy różnych sztuczek próbą włamać się masowo na znalezione strony w internecie. Jak to robią? Np. wykrywają, że na stronie zainstalowana jest wtyczka, która posiada dziurę w zabezpieczeniu lub po przy pomocy metody brute force próbuje uzyskać dane do konta administratora.

To tylko kilka z zagrożeń, jakie mogą wyniknąć z zainfekowania Twojej strony przez wirusa.

Aktualizacja strony internetowej, a właściwie jej brak

Jeżeli nie wykonujesz cyklicznie na swojej witrynie aktualizacji, to z pewnością wkrótce będzie ona narażona na błędy. Ryzykujesz tym problem w jej działaniu lub nawet spowodowanie, że strona nie będzie dostępne dla użytkowników. Brak aktualnego systemu CMS np. WordPress czy PrestaShop powoduje tworzenie się luk w zabezpieczeniu, a dokładnie brak ich załatania przez twórców systemu zarządzania treścią. Konsekwencje takiego stanu rzeczy opisane zostały punkcie powyżej.

Niestety sam system CMS to nie wszystko, należy pamiętać też o aktualizacji wtyczek i motywów. Wiele stron ma zainstalowaną dużą ilość dodatkowych pluginów, którymi trzeba administrować. W przypadku sklepów internetowych może to być Woocommerce na WordPressie, czy dodatkowe bramki płatności, ułatwiające zakup potencjalnym klientom. Jednak nawet gdy motywy, rozszerzenie, CMS i wszystko, co związane z systemem zarządzania treścią będzie aktualizowane, pojawia się kolejna element wymagający cyklicznej optymalizacji.

Elementem tym jest sam hosting. Trzeba pamiętać o tym, że bez znaczenia na to czy serwis oparty jest o PHP, JS, .Net lub framework. Zawsze należy zadbać, by hosting obsługiwał używaną przez stronę wersję technologii webowej. Aktualizacji np. PHP do wyższej wersji może spowodować błędy w działaniu serwisu, jeżeli nie wykonasz tego prawidłowo lub Twój serwis nie jest do tego dostosowany. Niestety czasem nawet jeżeli uznasz, że Twoja witryna wcale nie musi działać na najnowszej wersji PHP. Możesz zostać zmuszony do aktualizacji. Hostingi tylko przez jakiś czas utrzymują wsparcie starszych wersji interpreterów. Po tym czasie mogą oni wyłączyć całkowicie to wsparcie lub pozostawić je dla Twojej strony tylko za dodatkową opłatą.

Dlaczego firmy nie zajmują się swoim serwisem?

To pytanie może zdawać się… co tu dużo mówić nietrafione. Dlaczego? Bo przecież jak to można nie zajmować się swoją stroną i nie optymalizować jej. Jest to w końcu wizytówka naszej firmy w internecie i pierwsze miejsce, w którym nasi potencjalni klienci mogą szukać informacji o naszej ofercie czy numerze telefonu, by się skontaktować. A jednak duża liczba witryn firmowych jest zaniedbana, brakuje im cyklicznej aktualizacji systemu CMS, dostawania jej do nowych wersji PHP czy wdrażania nowych wartościowych treści. W skrócie nikt nie administruje nimi.

Wiedząc już, że początkowe pytanie jest zasadne pora by sobie na nie odpowiedzieć. Nie będziemy trzymać Cię w niepewności, powodów może być kilka, a te najczęstsze to:

Brak czasu

Prowadzenie własnej działalności to często (żeby nie powiedzieć, że zawsze) praca nie tylko na pełny etat, ale znacznie więcej. W ferworze walki o lepsze jutro dla Twojej firmy zapominasz o stronie, bo przecież działa to nie trzeba z nią nic robić. Otóż nie do końca, ale o tym w dalszej części.

Brak specjalistycznej wiedzy

Jeżeli już jako przedsiębiorca znajdziesz czas by zająć się swoją witryną, to napotykasz na kolejne wyzwanie (może lepiej pasowałoby „problem”, ale w końcu każdy problem to wyzwanie). Gdzie kliknąć? Co zrobić? A co jak coś się nie uda? To tylko kilka z kolejnych pytań, jakie pojawią się w Twojej głowie gdy podejmiesz się wdrożenia zmian na stronie.

Brak zasobów

Gdy w końcu uznasz, że nigdy nie znajdziesz na to czasu, albo nie czujesz się na siłach, by samemu wykonać prace na stronie. Do głowy może przyjść Ci rozwiązanie „A może komuś to zlecić”. Tylko komu, zatrudnienie webmastera, nawet na część etatu, to duże koszty. Co w takim razie zrobić, no cóż w takim momencie pojawiamy się my, cali na biało. 

Dlaczego warto zlecić opiekę nad stroną internetową?

Zagrożenia wynikające z braku administrowania witryną opisane są powyżej, tak więc można na to odpowiedź prosto „By uniknąć tych zagrożeń” i czuć się bezpiecznie w sieci. Jednak odpowiadając na to nieco szerzej, na pewno należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych korzyści.

Szansa na nowe funkcjonalności na stronie

Na koniec, gdy już nie musisz martwić się o to, że coś pójdzie nie tak. Możemy zacząć działać tak, by na Twojej witrynie pojawiły się nowe funkcjonalności i treści. Co za tym idzie by optymalizacja strony internetowej była na najwyższym poziomie.

Szybkie usunięcie awarii

Nawet gdy zdarzy się awaria, możesz liczyć na szybką pomóc przez osoby, którym możesz zaufać i które znają Twój serwis. Bez dedykowanego opiekuna administrującego Twoim serwisem nie jest to możliwe.

Uniknięcie problemów

No dobra „uniknięcie” to trochę za dużo powiedziane. 100% pewności nigdy nie ma, w końcu nawet strony największych firm na świecie czasami nie działają idealnie. Jednak dzięki zleceniu optymalizacji i opieki nad serwisem minimalizujesz ryzyko wystąpienie usterki do minimum.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Tak jak opisaliśmy to powyżej. Głównymi powodami, przez które witryny nie są odpowiednio prowadzone, są właśnie brak czasu, oraz brak pieniędzy, by zatrudnić webmastera do administrowania stroną internetową. W przypadku skorzystania z naszej oferty oszczędzasz dużo swojego czasu przy minimalnym wkładzie finansowym. Możesz spać spokojnie, wiedząc, że opieka nad stroną internetową jest zapewniana.